Katalogi – oprawa klejem PUR

Jak sprawić, aby kartki tworzące książki, albumy czy katalogi pozostały na swoim miejscu mimo częstego użytkowania i wielokrotnego przeglądania? Zaufaj ekspertom z Drukarni Papillon! Wykonujemy oprawy miękkie, wykorzystując niezawodny klej PUR, który powstaje na bazie poliuretanu. Znany jest ze swojej wytrzymałości i elastyczności. Pozwala łączyć ze sobą dowolną liczbę stron. Stanowi znakomitą alternatywę dla opraw szyto-klejonych, które pogrubiają drukowane publikacje. Jest o kilkadziesiąt procent trwalszy niż popularny klej Hot-Melt.

Oprawa klejona PUR

Znajduje zastosowanie do oprawiania wielostronicowych katalogów reklamowych, a także książek. Czym się wyróżnia ta metoda? Jej wyjątkowość polega na wykorzystaniu kleju PUR – jednego z najmocniejszych spoiw poligraficznych. Wykazuje odporność na działanie rozpuszczalników, a także olejów znajdujących się w tonerach i farbach offsetowych. Co więcej, nie wyciąga wilgoci z papieru, co zapobiega fałdowaniu grzbietów i stron. Wyraźnie zwiększa drukarni pole manewru. Nie wymaga dodatkowego wzmocnienia w postaci szycia, dzięki czemu nadaje się do nawet grubych opraw. Każdy egzemplarz książki czy albumu zachowuje swoje walory estetyczne.

Drukarnia Papillon – oprawa katalogów klejem PUR

Niewątpliwą zaletą oprawy klejonej PUR jest znakomite przyleganie stron. Mieszanka na bazie poliuretanu nie wnika między kartki ani nie wymaga dodatkowego szycia. Z powodzeniem wykorzystywana jest zarówno do małych, jak i dużych nakładów. Nadaje się nie tylko do książek i katalogów, ale także materiałów szkoleniowych oraz broszur. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.