Katalogi – oprawa miękka-klejona

Wiemy, że odpowiednio dobrana oprawa książki lub innej publikacji wpływa na jej atrakcyjność, wygodę czytelnika oraz walory promocyjne. Jakie rozwiązanie proponujemy? Drukarnia Papillon specjalizuje się w oprawie miękkiej klejonej, która doskonale sprawdza się do łączenie kartek w przypadku grubszych katalogów. Przyjmuje się, że dana publikacja powinna posiadać nie mniej niż 60 stron. W przeciwnym razie brak odpowiedniej grubości grzbietu sprawi, że książka najzwyczajniej się rozpadnie, a z pewnością nie na tym zależy autorowi. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania. 

Drukarnia Katalogów Papillon – oprawa miękka klejona 

W przypadku oprawy miękkiej stosujemy specjalny klej Hot-Melt, który pozytywnie wpływa na wytrzymałość publikacji. Kartki pozostają na swoim miejscu, zapewniając czytelnikowi doskonałą wygodę podczas lektury. Istnieje również możliwość skorzystania z nieco droższego rozwiązania, a mianowicie oprawy miękkiej łączonej klejem PUR. W tym przypadku możesz liczyć na znakomite przyleganie kleju oraz zwiększoną wytrzymałość książki. Tego typu kleje nie wnikają pomiędzy kartki, zapobiegając sklejaniu się stron. To także niweluje konieczność zszywania grzbietu. 

Oprawa miękka klejona jest jedną z najbardziej popularnych form wykończenia katalogów i książek liczących co najmniej 60 stron. Cechuje się trwałością, przystępną ceną oraz prostą technologią. Nadaje się do przewodników, publikacji naukowych, katalogów firmowych, beletrystyki i wielu innych.

Oprawa książek w Drukarni Papillon 

Dokładamy wszelkich starań, aby dostosować rodzaj oprawy do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Wierzymy, że solidnie i estetycznie wykończona książka zwiększa atrakcyjność publikacji oraz jej użyteczność dla czytelnika. Dlatego wykonując oprawę miękką klejoną, stosujemy wysokiej jakości kleje – Hot-Melt lub PUR. Możesz liczyć na profesjonalne wsparcie oraz terminową realizację zamówień. W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu.